Listopad 2012

[0.2] Po čom chudnú slávny?

5. listopadu 2012 v 9:30 | Carrie [E.189T]

Podívali jsme se pod pokličku, ale i do koupelen a čajových šálků světových celebrit. Všude tam se totiž skrývají tajemství štíhlé linie. Možná vás jejich podivné praktiky inspirují...

Bez zubního kartáčku ani krok


Některé celebrity po každém jídle prchají do koupelny či na toaletu... Ne, není to příznak bulimie (alespoň u většiny) - jednoduše si potřebují vyčistit zuby. Vědecké studie totiž prokázaly, že pravidelná ústní hygiena snižuje tělesnou hmotnost až o patnáct procent. Když si vyčistíte zuby, mozek dostane signál, že jste sytí. Tato 'dieta' je výhodná i tím, že budete mít zuby jako perličky. Mezi notorické nosiče kartáčku patří třeba Mathew McConaughey.

Čichají grapefruit!


Poslední novinkou, která se stává velkým trendem i u nás, jsou výtažky z grapefru itu - ať už pro vnitřní užití, či jako aromaterapie. Grapefruitové oleje totiž vy­lučují aroma působící na enzymy v játrech, které napomáhají trávení. Jejich testováním se ukázalo, že zvířata vystavená grapefruitové vůni 15 minut denně měla nižší chuť k jídlu. To zaujalo i slavné krásky, jako je Jennifer Lopez
nebo Carmen Electra.

Baští sušenky!


Možná to zní neuvěřitelně, ale lidstvo vynale zlo už i sušenkovou dietu. Úspěšně ji praktiku je například zpěvačka Kelly Clarkson nebo he reč ka Jennifer Hudson. Sušenky uzobávají během celého dne, musí však jít jen o celo zrn né a bez náplně. Tělo se tak cítí stále syté a ne dochází k hladovění a nárazovému přejídání jako u jiných diet. Heslo sušenkových nadšenkyň zní: "Jez sušenky a vyzraješ na jídlo."Tip:
Zamiřte do obchodu s biopotravinami a žádejte sku tečně celo zrnné sušenky, nejlé pe slazené medem nebo sladem. Podle kalorické hodnoty uvedené na oba lu si naordinujte při jatelné množství. Nesmíte je jíst po kilech!

Koupání v soli


Řada celebrit hubne tak, že se louhuje v solné lázni! Sulfát magnesia totiž vytahuje z těla přebytečné tekutiny. Této metodě holduje například blonďatá gazela s dokonalým tělem Heidi
Klum. Nekonečně dlouhé koupele si dopřává prý hlavně těsně před focením.

Pampeliškový čaj


Gwyneth Paltrow nebo Madonna nedají dopu stit na pampeliškový čaj. Žlutá bylinka spolehlivě odvodňuje, což se odrazí na štíhlejším a pe vnějším tělu. "Samotné pampeliškové výlu hy sice ke zhubnutí nestačí, ale dokáží ho výz namně podpořit," říkají zkušení bylinkáři. Mu síte se jen připravit na drasticky hořkou chuť.Tip na pampeliškový likér:
150 g sušeného drceného kořene (nejlépe kopané ho na podzim) dáme do láhve žitné, nechá me 2 týdny stát za občasného protřepání. Pře­cedíme, přefiltruje me a užíváme lžíci před obědem a večeří.

Posedlí ovocnými šťávami


Jedna z dalších fint, jak přelstít kručící žaludek a zahnat chutě na tučné sladkosti, jsou čerstvé ovocné nápoje. Dokáží zasytit a zaplnit žaludek, a přitom moc kalorií nedodají. Herečky, zpěvačky i modelky se jimi proto prolévají v hojné míře. Navíc si pochutnáte!Tip na ovocnou tříšť:
Nakrájíme broskev, jablko, hrušku a rozmixujeme s trochou ovocného cukru tak, aby ve směsi zůstaly kousky. Nalijeme do kelímků a dáme zmrazit. Před konzumací necháme lehce povolit, labužníci můžou směs rozmíchat v netučném mléce.

Jedí tuny chřestu!


Je to nejméně kalorická (100 g chřestu má 100 kJ) a močopudná zelenina, takže vám zaručeně nepřidá nadbytečné centimetry kvůli nafouklému břichu. Slavní dietáři jistě dobře vědí, že v chřestu je i široká škála vitaminů - od A až po E - a obsahuje i spoustu užitečných minerálních látek, jako je draslík, fosfor, vápník, hořčík, železo, jod nebo zinek. Takto výživný je především ten zelený. Není proto divu, že ho najdeme na talířích většiny známých osobností. Zajisté k tomu přispívá i fakt, že patří k vyhlášeným lahůdkám.


!!! AK CHCEŠ KOPÍROVAŤ, TAK JEDINE ZO ZDROJOM MOJHO BLOGU !!!